Palmiarnia  -  Gliwice


Ja chciałabym zaprosić Rodziców z Dzieciakami do naszej gliwickiej Palmiarni. Mieści się we wspaniałym Parku Chopina, w którym cudnie świeżo-zielono jest wiosną, chłodno i cieniście latem, a jesienią... najpiękniej na świecie. Osobiście uważam jednak, że do Palmiarni warto pójść w chłodny, ponury dzień, może i zimowy... Od razu wkracza się w świat ciepła i egzotyki.
Warto zobaczyć rośliny, których w naszym klimacie spotkać nie można... pełno jest alejek,mostków, ławeczek, na których można zjeść przyniesione ze sobą małe co nieco... Dzieciaki powinny być zachwycone w szczególności egzotycznymi zwierzakami, których klatki umiejscowione są przy dróżkach do zwiedzania... legwany, papużki, chomiki, piranie (te to w wodzie)...generalnie - jest to cudowne miejsce do odpoczynku... pięknych zdjęć...

Jednym słowem Piranie, kaktusy, palmy, tropikalne zwierzęta… wszystko w zasięgu ręki za jedyne 5 zł (dorośli) - dzieci 3,50).


Zobacz pozostałe miejsca

Neta
Data komentarza: 2009-09-12 10:23:33

Więcej zdjęć proszę, bo mnie to bardzo zaciekawiło!
konrad
Data komentarza: 2009-09-13 02:41:54

Kocham palmy, czy są tam palmy kokosowe i jakie duże ?
gulanty
Data komentarza: 2009-09-13 19:27:25

Niejeden szedł tam po kokosy, ale jeśli to był jedyny cel wyprawy mógł zobaczyć jedynie figę z makiem i przejechać się na skórce od banana:-).

Skomentuj

Galeria rysunków - najnowsze
Galeria prac plastycznych - najnowsze

Najnowsze opowiadania2