Puszcza Białowieska  -  Białowieża


Puszcza Białowieska …Polska wschodnia i raczej mało kto się tam zapuszcza na wycieczki ale warto. Białowieża niewielka miejscowość z dużym zapleczem agroturystycznym. Warto tam zobaczyć Park Pałacowy oraz Cerkiew p.w. Św. Mikołaja Cudotwórcy, we wnętrzu znajduje się kolorowy ikonostas wykonany z chińskiej porcelany. Z wejściem do cerkwi mogą być pewne problemy :-) ale warto być wytrwałym i poczekać. Największą atrakcją dla dzieci jest Muzeum Przyrodniczo –Leśne. Jest to multimedialne muzeum bez możliwości używania kamery :-(. Jest to taka ciekawa lekcja przyrody jakiej nigdy nie będzie w szkole. Ponadto z wieży widokowej można podziwiać Park Pałacowy oraz Polanę Białowieską. Po drodze z Białowieży koniecznie należy odwiedzić żubry w Rezerwacie Pokazowym Zwierząt Białowieskiego Parku Narodowego.
Niedaleko Białowieży jest Hajnówka gdzie z pewnością warto odwiedzić malutkie prywatne Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa. Właściciel jest bardzo oddany temu co robi i potrafi zainteresować dzieci.
A teraz jedyne takie miejsce w Polsce. Jadąc na południe od Hajnówki należy zboczyć kawałeczek aby zobaczyć Święta Górę Grabarkę. Wrażenia niezapomniane – miejsce kultu dla wyznawców prawosławia. Góra z sanktuarium i lasem krzyży wokoło.Zobacz pozostałe miejsca


Skomentuj

Galeria rysunków - najnowsze
Galeria prac plastycznych - najnowsze

Najnowsze opowiadania2