Wesołe miasteczko  -  Chorzów


Wesołe Miasteczko w Chorzowie to chyba największy tego typu obiekt w Polsce. Ja przynajmniej w wiekszym nie byłem. Przede wszystkim zaletą jest to, że obługa jest całkowicie polska i cywilizowana a nie dresy z zakazanymi mordami jak najczęściej to bywa w sezonowych miasteczkach. Ten lunapark istnieje już od dawna bo pierwszy raz byłem tam jako dziecko za czasów głębokiej komuny.

Tą pierwszą wizytę zapamiętałem bardzo miło wręcz z pełną ekstazą jako niezmierzone obszary z karuzelami, salonami gier i rozrywkami, których wcześniej nie widziałem. Samo przebywanie w tym miejsu było przyjemne a co dopiero korzystanie z tych wszystkich atrakcji. Mnóstwo szczęśliwych ludzi w jednym miejscu oraz atmosfera jedyna w swoim rodzaju. I dokładnie tak to miejsce jawiło mi się przez wiele lat ... aż do kolejnej wizyty.

Następny razem pojechałem tam 1 września (data nieprzypadkowa) tym razem w gronie osób dorosłych. Ustrój zmienił się już dawno a tam komuna pozostała. Czynne, owszem, ale pustki, te same atrakcje, które były kiedyś, ale brak życia, same mechanizmy, a między nimi drobni sklepikarzerze widzący zamiast twojej twarzy chodzący portfel. Niedoinwesowane, zaniedbane i umierające Smutne Miasteczko. Nie uważam, że było źle bo było fajnie ale niestety prysnął czar jak bańka mydlana.

Kolejna wizyta. 1 czerwca (data nieprzypadkowa) w konfiguracji 2 + 2 czyli dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Podjeżdżając pod wejście byłem zdumiony. Ilość ludzi w kolejce do kasy była chyba większa niż ilość mieszkańców mojej miejscowości. Po 3 godzinach namysłu w parku jednak staneliśmy w 45 minutowej kolejce.
Opłaciło się ! Klimat powrócił. Starych atrakcji nie ubyło, zostały odnowione oraz doszły zupełnie nowe całkie wypasione. Po przekroczeni bramy już znika podział na dzieci i dorosłych wszyscy bawią się bardzo dobrze i korzystają z atrakcji w zalożności od stopnia swojej odwagi.
Właściciele tego parku rozrywki zaczynają wykorzystywać ten ogromny potencjał jaki bez wątpienia ma to miejsce. Ja byłem zachwycony, dzieci już padały a ja dalej latałem na moich ulubionych samolotach.

Obecnie park posiada 61 atrakcji zróżnicowanych w zależności od wieku. Bogate zaplecze gastronomiczne. Ładnie zagospodarowana przestrzeń. W sąsiedztwie na terenie ogromnego parku znajduje się ZOO, planetarium, park linowy, sztuczna plaża oraz stadion śląski, znany również jako kocioł czarownic.

Polecam to miejsce.


Zobacz pozostałe miejsca

konrad
Data komentarza: 2009-09-11 00:52:26

W dzień dziecka to odradzam tam jechać
gulanty
Data komentarza: 2009-09-11 12:53:09

Poza tym dla dzieci między 7 a 11 rokiem życia też atrakcji niewiele. Na jedne są już za duże, a na drugie za małe:-(

Skomentuj

Galeria rysunków - najnowsze
Galeria prac plastycznych - najnowsze

Najnowsze opowiadania2